.

...czerwone słońce żądzy i decyzji (dwóch rzeczy, które stwarzają żywy świat)
Vladimir Nabokov

czwartek, 12 grudnia 2013

Pie……..lą i d………ją Polskę.


Notkę pod takim tytułem umieściłem na S24, mimo tego że cytaty pochodzą z prasy nie przeszło. Dopiero po zmianie tytułu notka zawisła na salonie.
Cała seria rynsztokowych wypowiedzi  na temat Polski nie spowodowała gwałtownych reakcji inteligencji i autorytetów.

Chronologicznie: po orzeczeniu  Sądu Najwyższego , że nie ma narodu śląskiego,  Kazimierz Kutz (którego rodzice nazywali się Kuc) powiedział „Ślązacy powinni się  wk…ć ” ,  z grubej rury dowalił pisarz Szczepan Twardoch powiedział „ Polsko  pier…. się ”. Z kolei guru RAŚ były koalicjant PO na Śląsku Jerzy Gorzelik, rzecze „ Polska nie jest moją Ojczyzną”.

Jeżeli porównamy reakcję salonu na dość nieszczęśliwą wypowiedź prof. Pawłowicz o fladze unijnej i w zasadzie ciszę po wypowiedzi Gorzelika, Twardocha czy Kuca/Kutza, to można dojść do wniosku, że z jakiś przyczyn nie było sygnału do krytykowania tych panów.

 Nie tak dawno Kubuś Wojewódzki (50) tak dla jaj wtykał  polskie flagi w psie kupy przy rechocie widzów jego programu

Muzyk Tymon Tymański skomponował piosenkę w której były słowa „  Dy….ć Orła Białego” z kolei Maria Peszek jest dumna, że za Polskę nie odda ani jednej kropli krwi.

Jeżeli do tego dodamy   profanowanie krzyża darcie Biblii to mamy obraz większej całości.

To brak poszanowania  Polski i polskości spina jeden człowiek , który jeszcze w latach 80-tych powiedział    „ Polska to nienormalność”.http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-marcina-wiklo/69245-slascy-patrioci-wraz-z-gazeta-wyborcza-krzewia-kulture-i-tozsamosc-polsko-pier-


autor: Andy51

Brak komentarzy: