.

...czerwone słońce żądzy i decyzji (dwóch rzeczy, które stwarzają żywy świat)
Vladimir Nabokov

piątek, 28 marca 2014

Polski Majdan rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie

Rodzicom dzieci niepełnosprawnych można powiedzieć „ nikt Wam tyle nie da co Tusk Wam obieca”, ale przyszła kryska na Matyska. Rodzice dzieci niepełnosprawnych powiedzieli sprawdzam. Czego domagają się Ci rodzice ?, dla Tuska jest to niepojęte, ale domagają tego co premier obiecał w 2009 r. tylko tyle i aż tyle.

Protest trwa, rodzice dzieci niepełnosprawnych protestują od środy. Rodzice tych dzieci nie mając nic do stracenia mówią premierowi co o nim myślą, na jego wywody odpowiadają „ sorry jest pan kłamcą”. Z tak bezlitosną oceną swoich prawie siedmiu lat rządów Tusk się jeszcze nie spotkał.

Mina Tuska, zagubienie w zderzeniu się z rzeczywistością ukazują jego niemoc. Ja nie muszę wykazać się empatią, żeby zrozumieć tych rodziców. Sam jestem ojcem dziecka niepełnosprawnego i rozumie tych zdesperowanych rodziców.

Zastanawia mnie jedno, w  polskim parlamencie jest trzech posłów niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, wszyscy z PO. Zamiast poruszyć niebo i ziemie żeby pomóc dzieciom i osobom niepełnosprawnym, i ich rodzicom, i opiekunom, senator  Libicki najbardziej aktywny jest na salonie 24, gdzie non- stop atakuje PiS i Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, poseł Plura wspomaga autonomistów z RAŚ, a poseł Piechota mimo tego że jest  Przewodniczącym Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, zamiast interesować się tą grupą społeczną , której rodzice protestują w Sejmie mówi:, że należy mu się 6 tys. zł na asystenta, bo jest człowiekiem zasłużonym (sic)!

Ale nie on jeden ma w głębokim poważaniu problemy osób niepełnosprawnych,  np. prof. Niesiołowski wyśmiewający się z rodziców dzieci niepełnosprawnych musiał salwować się po swoich „występach” ucieczką z Sejmu, o komentarzach rodziców nie wspomnę. Posłanka Katarasińska w TV mówiła , że to jest coś niesłychanego a ona nigdy by się na taki czyn nie zdecydowała.

Inna kreatura z Biłgoraja, pouczała swoich posłów jak mają się zachować i jak postępować żeby na tym proteście zbić kapitał polityczny.

Oczywiście nie mogło zabraknąć kobiety, która zatrzymała tramwaj, bo koledzy wyłączyli prąd. Mówi tak :” ktoś "zmanipulował" rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy postanowili wraz ze swoimi pociechami okupować Sejm”. Już mówię  pani tramwajarce, kto zmanipulował  rodziców, to jej guru  PDT.

Podobnie jak Ukraińcy niewierzący swojej władzy protestowali na Majdanie i wygrali, tak rodzice dzieci niepełnosprawnych oczekują konkretów na piśmie, a nie obietnic i frazesów, z których znany jest Tusk. 
 
http://wpolityce.pl/galerie/77058-donald-tusk-i-brutalna-prawda-w-ustach...
http://wpolityce.pl/artykuly/77055-maly-premier-i-wielkie-problemy-zwykl...


autor: Andy51

Brak komentarzy: