.

...czerwone słońce żądzy i decyzji (dwóch rzeczy, które stwarzają żywy świat)
Vladimir Nabokov

czwartek, 13 lutego 2014

No to dajmy jeszcze Niemcom d…….y

Dla  frau  Angeli  PDT zrobi wszystko.  Tusk bardziej  dba o mniejszość niemiecką w Polsce, niż o polską w Niemczech. No ale skoro babcia Tuska uczyła go niemieckiego to bliższa koszula ciału.

Postawa lokaja w stosunkach polsko – niemieckich , wychodzi na każdym kroku.  Jednym z przykładów jest rynek prasy , gdzie większa część prasy lokalnej jest w posiadaniu kapitału niemieckiego. Niemcy, którzy niedopuszcają  zagranicznych podmiotów do przejmowania niemieckich tytułów, w Polsce mają nieograniczoną możliwość działania. Tak naprawdę w Polsce rządy dusz sprawują  gazety , którymi właścicielami są koncerny niemieckie , a to daje dużo do myślenia. Zastanawiam się gdzie był  UOKiK , gdy następowały te przejęcia.

Brak obrony  Polskiej Racji Stanu, w sprawie dojścia do portu w Świnoujściu dużych statków w związku z budową  tzw. Nord Streamu, świadczy o całkowitej uległości wobec Niemiec.

Jeżeli  polski  min  spraw zagranicznych wzywa Niemcy do wzięcia odpowiedzialności za Europe, to jest coś nie tak. Pajac z Biłgoraju woli rządy Niemców niż PiS a to przecież  były wiceszef PO i przyjaciel  Komorowskiego. Słuchając takich wypowiedzi należy bić w tarabany.

Sprawa mniejszości  niemieckiej w Polsce to kolejny przykład wasalnej polityki w  stosunku do Niemców. „ Prawie 80 mln zł trafiło w roku 2013 do 130-tysięcznej mniejszości niemieckiej na Opolszczyźnie. W tym samym czasie rząd niemiecki - w ramach umowy, na którą zgodził się rząd Donalda Tuska w 2011 r. – ma płacić organizacjom polonijnym w RFN – liczącej 400 tys. aktywnych członków 328 tysięcy złotych”.  Ale te 328 tys. zł (sic!) to i tak tylko deklaracja. Ziomalka Tuska podtrzymuje stanowisko Hermanna Geringa z , 25 lutego 1940 roku. Na mocy tzw. dekretu Hermanna Goeringa zdelegalizowano Związek Polaków w Niemczech. To, że w Niemczech mieszka między 1,5 mln a 2 mln Polaków, z czego 1,2 mln posiada podwójne obywatelstwo, specjalnie Tuska nie interesuje.

Zastanawiam się czy gdyby ktoś pokroju Cohn – Bendita zapragnąłby czegoś więcej , to czy PDT zgodziłby się na dawanie przez Polaków d….y Niemcom ?
 
http://wpolityce.pl/wydarzenia/73726-milionowe-polskie-dotacje-na-mniejs...
http://wpolityce.pl/wydarzenia/73739-dalismy-im-juz-palec-a-oni-chca-rek...
 

autor: Andy51

Brak komentarzy: