.

...czerwone słońce żądzy i decyzji (dwóch rzeczy, które stwarzają żywy świat)
Vladimir Nabokov

piątek, 29 listopada 2013

Po zmianie patrona mostu w Bydgoszczy może czas na zmianę patrona lotniska w Gdańsku


Nienawiść do śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, przesłania racjonalność myślenia radnych PO w Bydgoszczy, którzy są emanacją myślenia członków tej partii in  gremio. Nienawiść radnych PO do Prezydenta Kaczyńskiego wymazała chwile słabości sprzed 3,5 roku , gdzie  radni jednogłośnie podjęli uchwałę , o nazwaniu mostu łączącego dwa brzegi Brdy im. Prezydenta Kaczyńskiego , obecnie most głosami  radnych PO przy wsparciu radnych  SLD zmienił nazwę, z mostu im. Lecha Kaczyńskiego na  most Uniwersytecki.

Radni nie zachowali miru dla zmarłego i potraktowali  Prezydenta niczym  jakiegoś komunistycznego aparatczyka, który nie zasługuje by most, ulicę czy rondo nazwać jego imieniem.

A wyobraźmy sobie gdyby tak radni PiS z Gdańska zmienili nazwę lotniska w Rębiechowie z im. Lecha Wałęsy na np. Bolesława Chrobrego. Wszak w kulturze zachodniej patronami obiektów użyteczności publicznej nie mogą być osoby żyjące. Jeżeli do tego dodany kilka spraw niewyjaśnionych w życiorysie Wałęsy, to taka zmiana mogłaby być całkiem uzasadniona.

Tylko już słyszę ten wrzask oburzenia, już widzę te żółte paski w zaprzyjaźnionych mediach oraz tłumy autorytetów na telefon , którzy taką inicjatywę osądziliby od czci i wiary.autor: Andy51

Brak komentarzy: